Процес..

15.III.2024 18:35

valerie

valeriegrenier

А, 7 тижнів пройшло з падіння Валері Ґреньє на трасі суперджі в Кортині. Дві операції: в Австрії зібрали гвинтами плече, й в Канаді зшили зв'язки коліна. Процес реабілітації триває. Питання, чи зможе вона відновитися до старту сезону в традиційному Зьольдені, чи треба буде ще потерпіти? На жаль, я пригадував, буквально вчора, Штефані Бруннер: скільки було надій багато років тому, п'єдестал, провідне місце в австрійській гігантській команді... але низка травм відтягнула її з вершин до низин. І вже виповнилося 30. Відновлення — це дуже довгий процес: не є достатнім, як ми розуміємо, коли медики кажуть, що «все загоїлося». Це набагато більш складніша штука.

Як я вже зазначав, повернення на свій рівень віднімає дуже тривалий час, не міжсезоння. Роки. Вся кар'єра може бути однією великою баталією — не з трасами, а з травмами. Чому так буває? Що таке везіння? Майстерність піклуватися та управляти своїм тілом та вчинками? Чи щось інше, що людині не підвладне? Що таке той сантиметр, який розділив долю Валері (наприклад) на [ще одне місце на подіумі, радість, щастя, нові звершення] та [біль, відчай, дві операції, місяці болю та зневіри, поки не прийде відчуття, що щось відновлюється, хоча б трошки]..?.. Хто це вирішує?

jasmine

jasmineflury

Ось інший приклад — Жасмін Флюрі. Два дні в Швейцарії. Перший день — подвійна перемога, друге місце, один з 4-х подіумів за всю кар'єру. Наступного дня вона відчула біль у коліні після фінішу на даунхилі №2. Намагалася обійтись без операції, але не вийшло. Кращий сезон евер, точніше — кращий рік: від золотої медалі чемпіонату в Мерібелі, через перемогу у Валь д'Ізері до тріумфального подіуму в Кран Монтані... І... Що. Дострокове завершення сезону, операція, місяці реабілітації...

Такова вся спортивная жизнь, лишь мгновение...

До речі, бачив тут цифру, що в цьому сезоні — і в чоловічому кубкові, і в жіночому — сталося по 25 значних травм, які не дозволили спортсменам продовжити виступи. Це без Шиффрін, зрозуміло. Можна сказати, що їй пощастило. З різних точок огляду: але, перш за все, що обійшлось без операції та тривалого відновлення. І що вона миттєво повернулась на ті самі недоступні решті позиції. Хто таке іще міг би зробити? Це чудо. Дивина. Божий промисел. Корінн Сутер, на тому ж самому місці, в абсолютно безневинній ситуації порвала зв'язки, й, так само, як і решта тих 25+25, зараз пересувається на милицях та лише мріє про траси кубка світу.

Чудо Йоани Гелен — це, в свою чергу, щось неймовірне, але таке.. більш земне. Коли всупереч, крізь похмурий ліс густий, без зв'язок обох колін, на волі та силі людина повертається...

ana

joanahaehlen

sofi

22:59 15.03.2024 Тут, у приватній бесіді, виникла тема: «Вот розкажи мені, тільки без усілякої езотерики, релігії, колдунства, шаманства і прочої, відсутньої як клас в нашому фізичному світі хрєні, як, як ти — науковець, так-разтак — пояснюєш травми Ґреньє та Ґоджи?!» Психологія, подсознанка, це, мабуть, теж езотерика? Ладно. Тоді. Сугуба фізіологія, яка штовхає людину на певні дії. Споконвічно. Спрага. Жага. Жаба.

Як впродовж віків і тисячоліть імпрувились науки про людину? На прикладах різноманітних сердешних. Припустимо, зняли нещасних моряків потонулого судна з банки чи шлюпки, якщо вони не спромоглися з'їсти свого найменш щасливого товариша, чи він уже скінчився в них, що було? Бенкет. Після бенкету? Мішечок і — моментально в море. Знов. Тоді капітан чи старпом приймалися чесати макітру: а чого це вони того-цього? Їм же потрібне було їдло! Зразу й багацько... Нііі. Мабуть, ооо, не усяке і не безконтрольно. А потрошечку. Тримаючись розкладу і режиму, найбільш сприятливого для організму...

Людина, яка поставила запитання, якимось чином, підсвідомо мабуть =)), вловила спорідненість цих двох справ, здавалося б розбіжних в часі і просторі, в рівні і майстерності.

Ми бачили абсолютно чудодійне третє місце Валері на 1-му DH у Кортині, і, тиждень потому, надпотужний перформанс Софії у гіганті на План де Коронес, коли вона обіграла саму Бриньоне, не кажучи вже про Бассіно і... Знаючи її, як обл... Ну. Чого там. Вона завжди навстіж, і всі емоції у неї на поверхні, над поверхнею, фонтанують. Реакція та жага — бути кращою в команді Італії, а також знову чіпляти не тільки спуски, а й більше, значно більше, прямо зараз... І вона як навіжена (інакше не вміє) почала вжарювати на тренуванні, замість того, щоб поступово йти «вірним шляхом», не форсуючи, а огранюючи форму та майстерність. Бо процес повернення до гіганту, який мав зайняти увесь сезон, і вже приносив плоди та підсвічував сезон наступний, вимагав терпіння. А вона накинулась на спокусливе їдло — і не змогла перетравити цю навалу...

Валері відчула надто сильну самовпевненість, яка не базувалась на досвіді, а тільки на щасливому випадку, коли все вийшло, як не гадалося, як не робилося. Бо вона їхала спокійно за очками FIS. І спокійно та врівноважено приїхала на подіум. Що було наступного дня? Вона відчайдушно гнала і не впоралася з трасою, досить цивільно, без форс-мажору. Не вистачило а) спокою, б) досвіду, ц) накату. І тут би заспокоїтись та поміркувати. Але — новий солодкий духмяний шанс... І вона майже зачепила подіум в суперджі, але той сантиметр, на який вона не розминулась з ґратами, коштував, коштував, коштував... Науки. Я сподіваюся.

Згодиться пояснення?

sofi

iamsofiagoggia

14:25 16.03.2024 І дуже приємно бачити Софі без милиць все в тому ж спорткомплексі Фінансової Гвардії, в якій, власне, с-на С. Годжа й числиться, як кожна італійська спортсменка, що по законам Італії має десь «працювати». Бо Італійська республіка де-юре не має професійних спортсменок. Палеоліт якийсь.

Й — так, скільки б я не писав «безжальних» пояснень з приводу похибок та помилок, що допущено спортсменками, я відчуваю, в той же самий момент, велике співчуття і симпатію до кожної. Та бажаю найповнішого одужання і тріумфального повернення. В тому числі, й Софі, бути вболівальником якої — дуже складний труд. Бо пригод у неї вистача на цілу тридцятку КС.

А олені...

10.III.2024 13:35

а олені краще

В мене таке відчуття, що слаломістки наші вельмишановні поводять себе з Мікаелою, як снукеристи (середньої і вищої руки, навіть) з Ронні О'Салліваном. На них нападає мандраж і ступор перед Монстрою. Заліковка працює. Щоправда, але то знана окрема ліга, знімаю капелюха перед Мішель Гізін. Ну, а Зринка нікого не боїться взагалі. І я розумію, чому улюблена наша КОЗА для психологічного комфорту не стартувала вчора на гіганті. Тому що її не пустили би лідирувати так легко. А повертатися тре у звичному домінантному стані.

Подивимось. Але... Я буду дуже, дуже здивований, якщо сьогодні не станеться 96-та перемога. Що прекрасно, тому що, щоб там не було, мені хочеться, щоб Мікаела була в порядку. Це може не дуже добре для конкурентного спорту, зате чудово з людської точки зору.

Брава, Феде, 25 після першої, і це без якихось особливих тренувань. Що було б, якщо... Бо — верх вона розпочала відмінно... Далі дещо не вистачило.

...Нема на них Петри...

15:59 10.03.2024 В принципі, мені додати нічого до вищесказаного. Навряд чи можна було придумати комфортніші умови для успішного повернення. –1.24 — я приблизно такого і чекав. Це як попробувати воду в ставку, спочатку, впевнитись, що все гаразд — і.. спустити моторний гоночний човен, коли навколо лише байдарки та каное... Не в образу буде сказано. Це було, не раз і не два.

Бриньоне програла Шиффрін 3,77 с. 27-й результат. Але я хочу виказати дві тези: 1) Вона пройшла на рівні своїх колег по збірній, спеціалісток виключно слалому — Петерліні і делла Меа. Що ставить питання: чи багато ці дівчатка тренують той свій єдиний слалом? Якщо леді 33 років може пройти не гірше, покачавшись на коротких лижах ледве три дні шість місяців тому??

2) Можна спитати, нащо Феде треба було виходити, реалістичних шансів зачепити й 20-ку не малося жодних? Все дуже просто. Краще узяти й помацати, ніж теоретизувати за чаркою чаю біля вогнища. Я впевнений, що вона позбавила себе докорів сумління та іншого оверсинкінгу, коли вийшла і спробувала. Й дорікнути собі їй нема в чому.

Мішель, 21-й подіум

swissskiteam

21-й подіум Мішель Гізін. 2-й в сезоні, після SL Лієнца перед НР. Я велику повагу відчуваю до Мішель, тому що вона бореться в усіх дисциплінах, і бореться завжди без усіляких там потурань й виправдань. Не завжди виходить все, як хочеться, але якщо виходить — це подія і велика радість.

В цьому ж ключі хочу підтримати юну німецьку багатоборку Емму Айхер (в якої сьогодні вийшов найкращий результат у слаломі — 7!). З моєї точки зору, саме так і повинна виглядати справжня гірськолижна кар'єра, справжня спортивна боротьба. ..А спеціалісти однієї дисципліни (котрі, особливо, і в ній не показують нічого путнього) мене засмучують, вплоть до удручєнія.

01:47, 11.03.2024 Якщо подивитися на кількість виступів, то лідером сезону є Емма Айхер, в неї 32 проведені гонки на даний момент. На другому місці Мішель Гізін — 31 виступ. На третьому Федеріка Бриньоне — 27. Вона відрізняється від решти «трьохдисциплінних» (гігант, суперджі, спуск) леді двома зайвими спецслаломами. Правда «решта» — це... Лара Ґут, Рангіль Мувінкель та Марта Бассіно... З іншого, слаломного, боку — 27 гонок є в активі Франциски Гритчш. [Мішель, Федеріка, Емма та Мікаела Шиффрін — лише ті, хто набрав очки в усіх 4-х наявних нині дисциплінах... Не сильно густо, так?]

Типові технічні дами мають по 20 гонок, типові швидкісні — по 15. Зрозуміло, що ходьба на загальний залік для шанувальниць SG та DH є неможливою без чогось слаломного. Типова слаломістка (наприклад, Анна Свенн Ларсссон) має 10 виступів за сезон, як і типова гігантистка (скажімо, Юлія Шайб)... 10 виходів за 5 місяців, вони повинні бути свіжими, як полуниця о шостій ранку..

Інтригу збережено

09.III.2024 16:00

подіум

fisalpine

Заради гарних змагань не треба зважати на нерви вашого покірного. Прекрасний контрастний гігант в Оре — і збереження гандикапу в «менше ніж одна перемога», гарантують нам баталію на фіналі в Заальбахові. Федеріка Бриньоне в рішучому потужному стилі буквально вколотила перемогу у фінішний створ ореського стадіону, Сара Гектор допомогла їй зберегти інтригу, Лара Ґут здобула 90-й подіум у кар'єрі. Та втримала «лише» 95 очок лідерства перед фіналом. Дох... ..Занадто багато сьогодні різні лиця тринділи про дострокове вирішення малокубкового питання. Ффф.. Я б теж хотів трішечки порадіти. Але, не вийшло.

Ну, ми наочно спостерігаємо, на прикладі двох великих суперниць Лари і Феде, що нормальні люди не можуть постійно знаходитись на пікові форми та вигравати все, що рухається. Це природно. Тому й цікаво.

Ну і, я не знаю, що сьогодні такого було жахливого на трасі, навіть на сніжно-вітровій першій, що Мікаела відмовилась виступати. Це «легко», нестись з рекордними швидкостями, коли семафори зелені і колія рівна. А якщо затор, віраж, шпали потирили, то вже ніхто нікуди не йде? Можна цвях підготовлювати? Золотий із діамантами, та урочисто вішати лижі на нього, в присутності усіх провідних світових ЗМІ? ...Я пам'ятаю, як вона кидати все хотіла якось після.. 18-го місця на слаломі чи щось таке (чи то 12-те було?.. хфф..)... А хто нормальні труднощі буде долати, Пушкін Байрон? Лара повернулась на позамежний рівень після двох важких травм. За великим рахунком, їй знадобилось 7 років, щоби здолати наслідки того злощасного тренувального слалому в Санкт-Мориці. Десятки інших спортсменок мужньо протистоять набагато складнішим травмам (ніж забій коліна) та перипетіям кар'єри і життя.. ОК, грець із ним. Проїхали. Подивимося, що буде завтра.

Лара, 90-й подіум

swissskiteam

Лара: Я не дуже задоволена моїм скіінгом сьогодні, однак, я не стану скаржитись на подіумний фініш. Коли сніг м'який, я не можу лижарити так, як я хочу лижарити. Я надаю перевагу жорсткому покриттю. Я дійсно зосереджена на Фіналі в Заальбахові, але, по-перше, поїду додому та відпочину кілька днів.

А підкажіть мені принагідне дієслово для =skiing=, а? Я не певен, що винайшов слово «лижарити», якесь воно зручне й багатовимірне. =) Або я занадто багато слухаю чеський коментар.

Мм, до речі, Бриньоне вирішила вийти на слалом завтра. Оце — достойне нарощування тиску. 5 гонок до закінчення КС 23-24. Математика — не тільки вперта річ, але й вірогідна.

Ragnhild, Aare

alpineteamnorway

Рангіль Мувінкель. Остання гонка на скандинавській землі. І, хто зна, може останнє посиджування в червоному кріслі лідера? Оооооооойооойойойойойойойой. ... Кайса знову не впоралася з трасою. Цікаво, буде в неї справжня мотивація ходити гігант у наступних сезонах?. А не за компанію з Ран? Дебют — в Ясні — був відмінний. А потім все так пшш.. А якщо пшш, то нащо? Або — ні? Ну й, це сходження з дистанції сьогодні не дало Кайсі набрати 500 магічних очок у КС. Які дозволяють вільний пропуск на усі старти Гранфіналу.

В началі був слалом. І слалом був у Бога. І слалом був Бог.

Місяць без слаломів

08.III.2024 14:40

мішелька

michellegisin

Поздоровляю FIS із ще одним величним досягненням. Останні технічні д-ни відбувалися в Андоррі 10 та 11 лютого. Кто так строит? Нижня частина 30-ки кубка світу могла собі дозволити брати участь у гонках кубка Є. Еліта томилася та знемагала. Бо неетично. З цієї точки неповернення, вони близькі до Мікаели Шиффрін — по накату, змагальному ритму, чуттям биття життя, особливо у слаломі спеціальному, так що, ге-ге.

Ні, ну, це дійсно цікаво, що зможе Міка. Порве усіх й добавки попросить? Чи її акуратно, з повагою, просунуть на дальній кордон десяточки. Ще не зовсім зрозуміло, насамперед, який психологічний стан в неї, чи працювали вони — команда МШ — над розбором її явних проблем, колінце яких тягнеться не з відучора.

16:24, 08.03.2024 Вейт А МИНИТ... А чого її в заявці на gs нема?!! Тільки Мольцан і Хьорт??? Приїхали...

kajsa lie

kajsalie

Ух, Кайсо... 0_0 Гхе. Так. Осьо вони кажуть: г-ний теленор, життя нема, нічого нема. Завжди можна придумати, як рекламувати якусь фігнюшку. Ну, а шоломики, як я і казав. Що в магазині, на те й наклеюємо той 5Г. Решта панянок кубка світу стараються вносити індивідуальність, замовляють барвисті, високохудожні, тематичні розмальовки, навіть аплікації. Норвежки — жодна. Взагалі, цікаво, чому Теленор поставив себе саме так, гранично жорстко, чому йому не хочеться бути нормальним щедрим добрим спонсором «вовсігруди» тих курточок та плащиків з футбілочками??

18:35, 08.03.2024 Ці кілька днів якийсь сракопад сайтів, окрім моїх затишненьких.. Лежить hydrogenaud.io [обааа, написав, і воно полагодилось] та остаточно відпав останній сервер ніттера, що хоч якось, через пень-колоду, працював, раз у час. Тобто мені знову треба якось налагоджувати зручну (а це можливо?) роботу з оригінальним твідором. Хххх.. А я не хочу з цим гімном возитись.

ma dove vai senza di me?

lollipirovano Й куди ти без мене подінешся?

And last but not least: зі святом Весни, дорогі й прекрасні леді! З Міжнародним Жіночим Днем!

Ніч була темна..

07.III.2024 22:00

раннн

ragmow

О, бой, в якому ми світі? Дехто стругав усю ніч? Це як другий курс. Ну й, люди добрі, ця дівчина виглядає на 19 не більше! О, божечки... В нас на практиці дівчатка ходили стругати до лісу, бо прилюдно стругати було неінтелігентно. А так як в лісі було темно і страшно, вони ходили парочками. І уся база одразу знала, дівчаткам якось воно не пішло. А тут розкішна високооплачувана леді. Ну й шо, шо майже бувша.. До речі, як воно тепер із гонорарами? Сей сезон (24 виступи), на даний момент, приніс 110775 франків. Раз вже вони порахували, ці дані суспільне надбання. Я про те, а не жаль полишать таке поєднання улюбленої розваги з пристойними заробітками? Добре, в Норвегії зі спонсорами діло мутне. Тому новий бразилець і викинув зі спортивного життя рік, але все одно. Усіляка реклама, то-сьо... Пам'ятаєте, як Тіна Мазе отримала диплом словенської вчительки зачєм-то? Пх-ха. Отож-бо.

Не беріть шмурдяк, девушко, оперуйте, скажімо, численними =К'янті= з обов'язковою позначкою DOCG. Й фастфудні забігайлівки обминайте десятою дорогою. ..Чи то все овеча голова?! <_> ... Краще борщику попоїсти.

Ззз... Нє. Чим ці лижі (наприклад) хороші. Вони дозволяють фігово робити свою справу (я не про Ран, якщо що, в неї все на рівні..), на 2+, а все одно за 4 місяці [тільки призовими] заробити більше, ніж пересічна ойропейська вчителька, яка за ці кошти місяців 17—20 паплюжить свої нерви та решту здоров'я. А вони ще випєндрьожнічають, виганяють тренерів, на вуха ставлять федерації, вболівальників до білої гарячки доводять... Й нічого. Все пучком-с.

Пардон, конечно.

Зате в Оре хороша погода, і у Квітф'єлі, як то кажуть, blue bird, сонце, небо, шикарне катання, шикарне їдло... Ліпота. Й Мікаела Шиффрін вже на підході. Життя налагоджується.

Тю, а чого я йшов сюди? Зачепився за ту недужну Мувінкель... Ййх... Я все про наболіле полишення кар'єр.. але з якоїсь іншої, прекрасної сторони. Багато років тому я опинився зачарований красою однієї німецької слаломістки. Ніна Пернер, хто пам'ятає. Вона виступала усього кілька сезонів, на рівні дуже скромному. І вже років з 12.. як вийшла у відставку. І, уявіть моє здивування (та захоплення), кілька місяців тому я випадково виявив, що вона професійно грає на арфі. На різних урочистих заходах.

nina perner

ninaperner.com

Це, мабуть, найпрекрасніший образ, що я бачив за довгий час. Чарівна жінка, витончений інструмент, достигле літо... І таке можливо, навіть у світі шапкових спонсорів, що мають найвищий пріоритет над усім у житті..