О.Л.Д.

25.III.2024 23:53

лара читає

Niccolo Castelli

Я спочатку хотів додати це до попередньої замітки, але воно несподівано вийшло занадто відокремленим...

Я просто згадував мої найулюбленіші фото Лари, і це, мабуть, в топ-3. Тут Лара читає на французькій мові американку Джін Мері Ауел, знану авторку (6-ти) романів про доісторичну Європу [«Les Enfants de la Terre»]. Дуже цікавих. Датується ця світлина рівно семирічною давниною, 25-м березня 2017 року. Лара проходить реабілітацію після операції на коліні. Але ось таку життєрадісність та безтурботність вона почала втрачати згодом, ще до того моменту, коли закрила свій інстаграм. І я всі ці роки, особливо кризові, задавався питанням, чи є щасливою ця дівчина, яка перетворилась, невдовзі від моменту цього знимку, на пані Бехрамі? Котрого, до речі, вона тримає на відстані усіх змагань, в тому числі і глобусних. А? Чи він ховається в чемодані у готелі? Ми ж прекрасно пам'ятаємо пана Гофля, котрий мелькав у кадрі анітрохи не рідше, ніж сама Марія Гофль-Ріш. З другої сторони, це дуже правильно, сімейне і професійне треба розділяти, на найбільший фіг. Інакше добра не буде. Але запевніть мене, що воно там є, s'il vous plaît...

Оф кос, коли я робив кілька, гхф, аналізів шоломів, мене усіляко підначували, мов, ну, давай Лару Гут, давай, давай, що — слабо?.. Я відмахувався: «Оклигайте, це святе!». Але, натурально, я роздивився в деталях цьогорічну версію малюнку. Він відрізняється від тогорічної. І складається з декількох шарів, частин і дрібничок. Але я вас розчарую. Зараз я цього робить не буду, чесно, немає настрою відповідного. Але в якості бонусу. Новенька кепочка.

лара у кепці

По-перше, ось так Лара реагує, коли її обігрують. Чудова реакція, одна з найщиріших на кубкові. Це момент у Кортині на спускові №1, Штефані Венір заїжджає першою. Можна було прочитати по губах: «Brava, Stephi». Я в примітні моменти роблю скріншоти, коли передивляюсь, якщо є можливість. А саме Кортина, з її абсолютним дуалізмом — з одного боку драма, з другого сереніті, і звільнила той потік, який ви спостерігали з кінця січня тут, бо, до того, блог був просто глиною. Лежав собі, ледве спучуючись пухирцем якимось.

Так ось, що ми бачимо на картині? Що в нас з Ларою під спонсором. Спокій та воля. Той самий наближений еквівалент щастя нині знов опального камер-юнкера царя Миколи I, який, як поговорювали, цього камер-юнкера і приспав за допомогою двох рафінованих ойропейців. Це — сцена попередньої світлини, тільки не вранці, а ввечері, тільки не весною, а влітку. Тепло, гори, надвечір'я, сонце, гойдалка, повітря, книжка, свобода, спокій, упоение, радість. Лара просто витягнула цю покращену картину назовні. Останнє літо дитинства.

Загальне та інше

23.III.2024 23:30

лара і глобуси, 2024

swissskiteam

Ось така у нас гарна, але вибаглива Ларця з трьома глобусами. Краса неймовірна. Але де зубастість?.. І, нашвидкоруч фоткнули (бо видно той блякло фіолетовіючий вузлик, в який вона зав'язує зазвичай рукави форми, значить, навіть не переодягнулась толком..)), спасибі хоч на цьому. Ох, мабуть треба поступово підбити якісь підсумки сезону, і неочікуваного блогового буйства, теж. Але удовольствіє треба розтягнути. Бо кубок світу завершився, і що буде підживлювати сей блог — я не маю жодної уяви.

По-перше, та [можливо комусь] «цікава штучка», яку я згадував нижче. Super Ranking на ski-db.com. На даний момент (00:00 24.03) нічого ще не перераховано, але ми взнали, принаймні, чого коштують глобуси. 15 балів Великий і по 5 малі. Тобто в свій рейтинг Лара додала 25 очок. І в неї було 156 рівно (11-те місце), а, скажімо, в Тіни Мазе — 167 очок. 8-ме. Тобто... Якщо я правильно це все розумію, і нема якихось підводних, підсніжних підрахунків, ми отримаємо... Лару на 8-му місці з 181-м очком. І до Каті Зайцингер залишиться 12 очок. 12 очок — це 12 перемог на етапах кубка світу. Або 1 олімпійська золота медаль із запасом. Або рівно два срібла ОІ.. Гм. [13,400 очок, насправді, що реалістичну картину, в цілому, не міняє: перемоги, малі кубки, великі, медалі чемпіонату, усе згодиться =)].

Гхм, мабуть цю фігнюшку, окрім мене та автора, ніхто не бачить в упор, але... Окремо від будь якої статистичної іграшки — ми спостерігали в цьому сезоні дуже якісне зростання ЛҐБ в історії гірських лиж, і це в 32 роки, без місяця 33. Віковий рекорд, наскільки я розумію, Врені Шнайдер у рік 31-річчя здобула свій останній ВКГ. Хто ще? Линдзі Вонн було (лише!) 27 на її останньому оверолі в 12 році. Шиффрін минулого року у 28. Тіна Мазе зробила свій геніальний прорив в 29 років. І тільки у чоловіків, в майже 34, Штефан Еберхартер узяв Великий глобус—2003. В основному все «велике» в більшості відбувалось в 20 с хвостиком, не пізніше. Унікум Хіршер, виграв усе, що технічно і трохи нетехнічно рухалося, і зав'язав в 30 років. Одерматту знадобиться ще така собі купка часу, щоб його переграти. А йому буде вже 27. [Тобто до 30 вийде тільки 6 Великих ку, а не вісім)].

неларин даунхіл

Ах... Коли найдайющий йокодзуна Хакухо виграв свій останній (45-й) башьо (Нагоя-21) з рахунком 15-0, він хотів одразу ж і зав'язати. Але йому сказали: не можна робити інтай після дзен-шьо, камі не зрозуміють. І він не зробив одразу. Хотілось би надіятись, що Лара не схоче на такому високому підйомі все кинути. Навіть Рангіль, з моєї упередженої фанатської точки зору, поквапилась з інтаєм. Хто йде, виграв Кортину?7????7????? Хто уходить на покій з 11-го місяця в загальному заліку? Ось, чудова Крістін Шайер тихо, без розголосу, без шуму завершила кар'єру, так там можна зрозуміти, рівень, здобутки, перспективи... 72-га. Нічого не виходить, відновитися після травми толком не змогла. Жаль, але є логіка і сенс, насамперед, що це не хоббі, а робота, бо вона заробила лише 10200 франків за 5 місяців... Рангіль — ще може заробляти в 12 разів більше. Фінальний $ резалт Ларці 574200 тільки призовими. Зрозуміло, що це не якісь формули чи теніс, чи різноманітні американські ліги.. Однак!

Далі буде... Може. Треба трохи емоційну напругу скинути... якось..

02:52, 24.03.2024 А знаєте, що мені раптом пригадалося, поки я роздивлявся кілька свіжих світлин. 2011 рік, (мій улюблений, ностальгічний) чемпіонат світу в ГПК. Комбінація. Кульбіт Лари на другій спробі (вона зі слаломом завжди в інтересних стосунках була). А виграла Анна тоді Феннінгер, 21 року. І вона плакала від радості і іншого емоційного добра. А 19-річна Ларця витирала їй сльозинки. Дуже тендітний і зворушливий момент був. Говорилося, що вони близькими подругами тоді були. Потім в Анни стався певний кар'єрний прорив, вона виграла олімпійські медалі найвищих ґатунків, чемпіонатські золоті, два кубки в гіганті, два ВКГ. А в Ларці якось не виходило піднятись вище, ніж рівень окремих перемог на кубкові та тої ол. бронзи, над якою вона плакала, спостерігаючи як Тіна та Домінік роблять подвійний стрибок на першу сходинку... Ну, а тепер Лара, окрім помітної переваги над Анною в різних інших здобутках, заробила, нарешті, другий Великий Глобус. Взагалі, я бачу, що в Лари дуже хороші відносини з австрійками (та італійками, звичайно). А в своїй збірній якось воно все у відносинах складно. Я все чекав на нормальну фотку подіуму вчорашнього в даунхільному заліку, де вони лише вдвох із Конні (без Софі), одначе, чогось нічого не траплялося, якісного і невідчуженого. Бо, звичайно, Лара була на цьому панавстрійському святі життя... самі розумієте. Але бувало й таке. Це кохання. о.о

кохання

Навіть Мірі засоромилася.

кохання

— Та йди вже до мене, гарнюне...
— Та ти шо, вони ж дивляться, плітки підуть, ой...
— І нехай, лісом їх. Йди..

Переглянути цей допис в Instagram

Допис, поширений Kajsa Vickhoff Lie (@kajsalie)

15:18, 26.03.2024 Строга, але справедлива Бриньоне. Я з нею згоден. Але здивований, що вона піддала критиці свою, аее, ніби як «пріятєльніцу» Мікаелу Ш... А як же сюсі-пусі соціально-контрактні? Респект. Але воно їй вилізе. Я теж вважаю, що Мікаелу можна (і треба)) брати теплою, у контактній боротьбі. Вона тримає удар, тільки коли він до неї не досягає крізь порожнечу очків в 500-600. ... Й — так, все ж таки мені цікаво, кого Феде обізвала «путаною» після сходу у Кортині №1. Себе? Кортину? Мікаелу?, бо впала і змішала настрій та потрібні чуття... Ооох..

Я перепрошую, звичайно.

А. Чому БрИньоне*, КортИна? Бо італійці, в даному випадкові, вимовляють ближче до «и» ніж до «і». А ось, скажімо, Бассіно, ближче до «і». Синьйорина Марта. А чи писати downhill як даунгил? Уф.. Униз-схил. «Швидкісний спуск» — це калька з радянського терміну. Дишчеза лібера. Бієґ з'яздови.

*Інша справа, що її, в такому разі, треба писати Бриньйоне... Signorina Brignone. Ох, це діло доволі тягучеее. Я, наприклад у сумо, намагаюся відійти від поливанівської транскрипції, кхех.., на якій я сприймав (і описував) сумо 25 років підряд... Але це важливо — збудувати термінологію, яка не буде більше зазирати у минуле, але спрямовуватись у майбутнє.

Спуск

23.III.2024 13:30

конні

ski_austria_alpin_damen

Цікаво, що критика, яка несе у собі велике підґрунтя симпатії та співчуття, включає якусь роботу вищого порядку. Мені дуже подобається Корнелія Хюттер, і я вчора сумно посітував, що вона другий рік поспіль програє на фіналі шанси, що.. одне, друге, третє. І тут, наступного дня, виникає чудо, вона перша і перша. Виграє старт і спусковий глобус. А Лара не потрапляє навіть до очок. Це добре, по-перше Лара — хороша людина, і завжди рада поділитися зайвим, яке привалило усім, бо, скоріш за все — в ідеальному світі — зараз Софія Годжа святкувала б п'ятий глобус. Ох, це такий вищий закон, коли багато отримуєш, щось треба віддавати людям. І буде хороше усім. Я радий, що вийшло саме так.

Ледве не стався тотальний австрійський карнавал, бо в якийсь момент гонки чотири австрійки лідирували. Але Ілка, на коня, грюкнула срібними дверцятами, а дівчина, яку ніхто не розуміє, чого їй не вистачає, або навпаки, в найрандомніший момент, Ніколь Делаго взяла бронзу. Відтіснив саму Тіну Агер з подіуму, за яку трохи прикро, бо, чудодійний подіум в Кортині так і залишився вищою точкою кар'єри.

Отже, Корнелія піднялась на три сходинки, а Лара та Штефі спустилися, причому Штефі виявила себе на четвертій позиції заліку, а... Софія, Софія Годжа зберегла п'єдестал у даунхілі. Чого тільки не буває.

Рангіль Мовінкель, на своїй фінальній гонці в кар'єрі залишилась останньою. Ніби вона проїхалась, як це регулярно бува, по трасі в національному норвезькому костюмі. Кайса теж розстроїлася. І ми-с, грішні.

saalbach 2024, lara, overall globe

fisalpine

Ооо, камооон, Ларце, дорогенька, не сумуй будь-ласочка... Сезон просто неймовірний! Поздоровляю від усієї душі, від усього серця!!!! saalbach 2024, lara, fede, mika, overall globe

fisalpine

Скажіть мені, чи можна десь в цьому світі, хоча б в першій його частині, побачити справжній хеппінісccc? Щастя х'юманбіінське, хоча б на хвилини три-чотири поспіль? Інакше, нащо воно все це? По кожній з цих фантастичних леді я можу надати причину, з якої (яких!) вони мають випромінювати на мільярд в трильйонному ступені гігават щастя.

saalbach 2024, lara, dh loose

Лара для SRF: На жаль, це не найкращий мій день на швидкісному спуску. Я просто не їхала так швидко, як треба було. Стоячи сьогодні на старті, я бажала скористатися можливістю, але зробити це мені не вдалося. Як не жаль, це частина гри, тому я можу тільки привітати Конні з її стабільним сезоном і цим здобутком. Я дійсно не хочу починати говорити про погоду. У цьому взагалі немає сенсу. Іноді удача на одному боці, іноді на іншому. Але сьогодні я була повільною не з причини вітру.

Супергігант

22.III.2024 12:30

лара і кугель

swissskiteam

На мою безмежно скромну думку, суперджішний кубок (не менш, ніж GS-ний) — теж цінність вельми собі велика. Лара, заїхавши із запасом на 7-ме місце (мої гаряченькі бажаннячка, побачити 46-ту перемогу — не на часі, не по кондиціях, як траси, так і решток спортивної форми Лари). ...Я про що, це 5-й глобус у цій дисципліні, що є еквівалентним рекордом, який Лара розділила, на хвилиночку, із Катею Зайцингер та Линдзі Вонн, власною персоною. Хіба це не круть несусвітна?

Енівей, гонка виглядала такою вимученою усіма, так було душно... Оо... Бриньоне майже впоралася із власним [максимальним] завданням, якби не — знову, хе-хе — Естер Ледецка, яка виграла останній сезонний супергігант на радість усьому гірськолижному загалу. Ну і Лара сама, яка не провалилась нижче 8-го місця, або очкової зони, враховуючи друге місце Бриньоне, яка може радіти своїй заточеній формі у квітні на чемпіонатах Італії та соплемінних гір.

Незважаючи на численні здобутки, Федеріка не зможе поставити собі цей сезон у залік, бо січень і лютий злетіли лавиною на протилежний схил.. В тому-то і мистецтво та майстерність — йти по сезону, як по канату. Просто усі це забули, або — не навчились, бо Мікаела практично не дозволяла нікому замислюватися і планувати щось більше, ніж окремі малі, локальні цілі. Федеріка виявилася неготовою до Клондайку, що, хоч і зі скрипом, однак відкрився з вильотом Мікаели із Великої Гонитви, яку вона очолювала майже у далекого для решти фінішу. У Лари розподілити і сили, і форсаж вийшло набагато краще. Стратегічно.

Ну і вітаю Кайсу Лі з третім подіумом в сезоні. Рангіль, на жаль (чи на щастя)) не переграла навіть Лару. Корнелія Хюттер, як і в минулому році, в Сольдеу, навіть не наблизилася до боротьби за глобус. Що доволі дивно (як на мене), оскільки, виявляється, її.. іронічна незворушність, яку вона завжди демонструє в інтерв'ю, не дуже пролонгується на гоночні траси. Вона, до того ж, програла Федеріці друге місце у заліку.

А, гх, 993 австрійки спромоглися обійти Лару Ґут в заліку націй,... ой, тобто Швейцарію.

Да-с. Пройшли ті часи, коли Ларця бігала по фінішних полях фіналу кубка світу в одному бра (зверху)). І ми, скоріше за все, не дочекаємось ось такої фотки...

I це пам'ятаємо:

лара, тіна і кугель, богині

11 років тому. Тріумф Тіни Мазе.

saalbach 2024, lara, sg

gepapictures

Курсив — мій. Лара: Я намагалася йти настільки швидко, наскільки це можливо сьогодні. Зазвичай, подібний м'який тип схилу я не дуже полюбляю, але мені хотілось покращити мій скіінг у таких кондиціях. Це був один з найкращих моїх виступів в «м'яких умовах» на «прямій трасі» суперджі, і я залюбки виграла б колись гонку так. Це не було нервування, просто тиск, як звичайно, коли ви готуєтесь у стартовому створі, фокусуючись на перемозі. Я відчуваю особливі емоції, отримавши мій 5-й SG глобус сьогодні. Я дуже пишаюся. Довіра та відданість — дуже важливі цінності для мене і я вимагаю цього від моїх партнерів..

Ага, ще потрошечку насипаються цікаві фактики: Лара стала першою швейцаркою, яка виграла три різні глобуси, з часів Врені Шнайдер, яка в 94/95 виграла SL, GS та Великий. Ух.. Их.. Якщо Лара продовжить виступати: звичайно, Врені Шнайдер є орієнтиром, як мінімум за кількістю перемог на етапах КС (55). Кількістю подіумів (101). 11 малих глобусів, 3 великі глобуси... Три олімпійських золота... Дох...

Ті 3-4-5 років, у які Лара боролася більше з наслідками травм та психологічними проблемами, на вже мільйон разів виказану мною думку, як раз і не дозволили до 33 років, до даного моменту, догнати та перегнати пані Шнайдер, наприклад. Ми бачили в цьому сезоні, як Лара вміє потужно, якісно, майстерно і розумно боротись, коли відчуває себе на всі сто.

І що поробиш з минулим?, а нічого, треба прийняти. І, може, дати собі шанс іще щось здобути... Але це, звичайно, мої фанатські балачки..

saalbach 2024, lara, fede, conny, sg

fisalpine

Ну-у, Федеріка сьогодні в більш піднесеному стані, ніж третього дня. Бо вона боролась і покращила своє кубкове місце. Конні, як бачимо, трохи розгублена. Бо програла, другий рік поспіль, маючи шанси, принаймні зберегти срібло. Лара в окулярах. Гм. ... ... На рахунок годинників, вони певні, ця реклама знайде свого глядача. Немарно. Мені, наприклад, котли Бриньоне подобаються більше, але не подобається ремінець. Ну а Корнелія, мабуть, ще не в тій класовій категорії, щоб бути носійкою знаних швейцарських виробів. Ну так, ці дві пані мультиволодарки різноманітних великих трофеїв, у Конні здобутки значно скромніше. Так ця схема і працює. Як не сумно за хорошу дівчину. Ну.. Ха... Ну так, 33, 32, 31. Ці прекрасні леді ON FIRE!.

Ну, не можу.. ФФФ.., 5 сумних копійок. Бриньоне нині рекламує іще мінводу в маленьких пластикових пляшечках, хоча кілька років тому в неї були масштабні інформаційно-протестні акції щодо забруднення Світового океану, в тому числі й пластиком. За що заплатять, то й роблять. Де починається власна особистість, думки, переконання і принципи сучасних публічних осіб, ми напевне вияснити не можемо.

saalbach 2024, mikaela

Так, так, це дуже, дуже незвично бачити Мікаелу поза трасою у глядацьких пенатах. І невесело їй від цього, чи щось чого. Можна зрозуміти. Той момент, коли травмувалася Петра, коли увесь широченний шлях, від краю до краю відкрився для Мікаели та обіцяв безперервні невтримні рекорди. І, раптом, СТОП.

А ще треба відмітити, що їй тут приходиться тусуватися, бо програма незвична і все перекрутилося. Зазвичай, слаломні гонки відбуваюся в кінці, більш того, ме і жо в один день, у неділю, і одразу ж вручають малі та, що принципово, великі глобуси. Мікаела все ж таки зберегла загальний подіум, хоча ніхто не посягав, чесно кажучи, тому що Лара і Феде літали десь у своїй піднебесній лізі, а решта, по грішному снігу, як вже могла... Навіть Влгова і Годжа ще дуже високо у загальному заліку досі.

Так як це буде? Фінальна гонка у жінок завтра, фінальна гонка у чоловіків післязавтра. І жінкам прийдеться чекати зайвий день, замість нормальної дороги додому, до відпочинку, до приватних справ, які за 5 місяців.. вже можуть бути дуже нагальними.. В мене багато питань до сього заальбахського фіналу, хоча експерименти — це хороше, ..коли вони не по живому, що називається...

..Бачте, спонсорський баффф вона змушена таскати, явно недоречний він, кепки абібасівської недостатньо? Молода красива забезпечена жінка не може надіти щось, окрім цієї недолугої спортивної форми. І, цікаво, дужка окулярів символізує путь Мікаели в нинішньому сезоні. Мільйонери, а на всіх на них надіто якесь ярмо, якийсь ошийок. По-справжньому вільними в цьому світі є тільки злиденні люди, котрим нічого втрачати і нічого получати. А хіба їм дозволяють жити?

Кому ні кація...

21.III.2024 15:57

лара і мішечки, не рангіль мувінкель

Ох. Хоча розвинута людина, спроможна на складну комунікацію, існує десь два мільйони років, ніхто досі не навчився долати непорозуміння. Дуже цікава новина, перед двома все ще вирішальними стартами сезону Лара звільнила свого іспаномовного фізіотерапевта. Звільнила, бо він, не чекаючи міжсезоння, зробив перебіжку в інший стан, кажуть, що у чоловічу збірну Швейцарії... Де, мабуть, намазано товще.

А. Ну це просто нагадує нам — додикам, що, спостерігаючи за перегонами, ми бачимо лише надгострі верхівки цих самих заїжджених айсбергів — зірок гірськолижного спорту. А за ними, за їхніми успіхами стоять десятки, може й сотні інших людей. Звичайно, щоб персональна команда хороше працювала, треба прикладати зусиль не тільки на трасах кубка світу. Але случаються і случаї. Я, в принципі, був здивований обома вчинками, обох сторін, оскільки ця співпраця тривала довго, і відносини між Ларою та цим сеньйором були дуже теплі, настільки, що вона вивчила іспанську мову (чудовий прононс демонструючи в інтерв'ю у Андоррі), та тренувалась у нього вдома там, в сімейній обстановці, що називається.

Ну — так, ви мені скажете, що романтизму та людяності в шоу-бізнесі місця не є. Що людина людині завжди вовк людина. І я відповім: слушно. Але, йоханий бобер, це дуже сумно. Тому що, якщо ми неспроможні долати й приймати розбіжності, які існують між нами, людство ніколи не вийде з печерного стану, ніколи не полетить до зірок. Бо ми — примітивні, незважаючи на усі приголомшливі технології, ми все такі ж самі троглодити, що, чавкаючи, поїдають одне одного. В нас не було ніколи вертикального розвитку, ми все також блукаємо нескінченними пласкими саванами, навіть не бачачи жодного пагорбка, жодної вершинки, на які треба було б старанно викараскатися й подивитися на пройдений шлях і на самих себе новим взором...

Іііі...

20.III.2024 17:07

saalbach 2024

ilkastuhec

Ох. Залишилося три старти до остаточного кінця сезону 23/24, один тренувальний і два залікові. Але така знемога впустилась на все це все це... Бхх. В принципі, могли б і показати, що там з трасою. За давніх часів, тренування транслювались з певною регулярністю. Ну, здорово, Кіра Вайдле, у якої сезон — висушить та викинуть, виграла сьогоднішній т-заїзд. Ларця у якийсь спосіб спустилась на 18 [аж] місце. Що не про що не говорить. Або?.. Гхм. Нє ну, звичайно, все вже склалося більш, ніж круто, але хотілося б-б-б, щоб унікальний шанс — зачепити усі доступні глобуси — було використано прекрасною (а я розумію — наскільки виснаженою та втомленою) швейцаркою. Хюттер, здається, в порядку, Бриньоне — звичайно, теж. Венір, ну, десь на рівні.

Щодо 46-ї перемоги, що було б еквівалентно досягненням Ренате Гечль... Ну, якщо Лара надумає виступати у наступному сезоні, немає сумнівів — вона зможе ще не раз вигравати гонки. Але якщо, як вона сказала, одного дня посеред літа прокинеться і відчує, що вже більше не хочеться, то... Пфф..

зубаста ларця

head_rebels        [майже еталонна зубастіть у Квітф'єлі :Е]

Пригадуєте, на ski-db була така цікава штучка, як супер рейтинг гірськолижників всіх часів і народів? Раніше відповідна позначка з чільним місцем знаходилась прямо у профайлі спортсмена, зараз треба зробити кілька зайвих рухів, щоб побачити. Можна посперечатись, чому олімпійська медаль (одиничний старт, на якому часто-густо зірки стають як попало) коштує стількох залікових балів, скільки й 30+ гонок за Великий Глобус. Але маємо, другого нема...

На даний момент Лара Ґут займає 11-те місце (без врахування нових глобусів). Ренате на 10-му місці, і, схоже, за сукупністю (Лара — Олімпійська чемпіонка, Ренате — ні..), Лара наблизиться до Марії Ріш, яка 9-та в рейтингові. Олімпійські здобутки якої визначні, а кубкові скромніше, ніж у Лари, як по глобусах, так і за перемогами на етапах. Тіна Мазе на позиції 8-й. Лідирує, звичайно, Мікаела, і це навряд чи хтось зможе й повторити (чи замахнеться Одерматт на 100+, ну, питання відкрите)... Вглова — 19-та, Бриньоне — 23-я. Рангіль, 69-та, наприклад, що теж неабиякий успіх, якщо ми замислимося про рівень, на якому впродовж 58 зарахованих років виступають найкращі спортсмени планети. Увійти навіть у топ-200 — це дуже круто, що зробила, скажімо, Ліна Дюрр.

Це таке. Любов та повага, припустимо, медалями та глобусами [не завжди] вимірюється. Й про загальний рівень людської особистості спортивні досягнення ніфіга не промовляють. Однак, якщо ми як вболівальники граємо в ці ігри, треба зважати на всю сю суєту суєт. І приймати її з усіма примхами.

19:28, 20.03.2024 О, я дивлюсь, у розкладі вже немає ані жіночого тренування, ані чоловічого (яке ще телепалося). Траса, видно, зовсім тавой, і її зайвий раз торкатись лячно. Оох... ... Та ще на сайті FIS раптом змінили дизайн всього цього слідкувального добра. Нащо!!??, було ж нормально (ну, терпимо), а тепер контраст по очах лупить... Тануйомайо.

тропік заальбаха

kajsalie     [тропік Заальбаха]]

Відміна другого тренування, також означає, що Йоана Гелен, яка не вийшла на перше, не зможе виступати у швидкісному спускові. (Зате вона може вийти на SG. Однак, чи треба їй після травми і перерви взагалі виступати на фіналі — питання). Фффф.. Відчуття, що однієї тренувальної спроби — в таких субекваторіальних умовах — замало, в мене є. Чи то відлуння Кортини, де скасування TRA#2 — створило гори проблем...

І я так розумію, що повна відміна швидкісних гонок заради безпеки спортсменів — не опція для Заальбаха? Надто багато бабла фунциклює?..

Шалений носоріжок

19.III.2024 23:07

logo, saalbach 2025

saalbach.com

Коли сьогодні я передивлявся деякі світлини з місця подій фіналу кубка світу, я помітив логотип Заальбаха, який різко привернув мою увагу і навіть трошки здивував. Бо, що це за дивна тваринка витворяє напрочуд енергійні екзерсиси? Гладкорогий вовнистий носоріг із міцно заплющеними від сорому очима, підозріло скидаючи клешню, волаючи йодля, виконує балетні па у тісних гумових гімнодавах?

Преонтологічний гуморок австрійських логотипчиків. Це кохання навіки.

До речі, тепер усі, мабуть, звернули увагу, що фісівський кришталевий глобус, якщо його перевернути догори дриґом, нагадує колбу не тільки по формі, а й може слугувати вмістилищем рідині. Наприклад, високоградусної. Пан Феллер вчора це продемонстрував, використовуючи кубок як.. кубок. Наслідки не заставили себе чекати. Він прокинувся бритим під машинку, з дикою похмелюгою і без глобуса. Пан його загубив десь на зальцбурзькій землі. На щастя, знайшовся один представник товариства тверезості на покої, який глобуса своєчасно відняв та приховав, від біди. Я ж й кажу: велетні, исполини духа!

Гігант

17.III.2024 14:07

lara, gs, overall, 24

fisalpine

Той унікальний момент, коли 10 місце — це Перемога. Подвійна. Це були найокругліші, найм'якіші, найакадемічніші дві спроби Лари Гут за сезон. Спокійний доїзд на класі, спокійне збереження переваги, спокійний тактичний розрахунок. Брава!!! Вистачило не тільки майстерності, якої не займати, але й психологічної стійкості.

Бо... Було зрозуміло, Бриньоне застрибнула у вражаючу форму під кінець сезону, і перемога на етапі була їй, практично, гарантована. Як Шиффрін, на 99.99%. Тому Ларі треба було не допустити помилки, на яку спромоглись декілька інших пані: Рікарда, Марина, Марта... Зійти з траси — це означало і програш гігантського глобуса, і помітне збільшення напруги у загальному заліку. Зростання нервозності та невпевненості, мимоволі, тому що на кону багато — й воно тіпає, як той джміль...

Отож, Лара виповнила саме ту роботу, яка від неї вимагалась. І чого це їй коштувало, ми бачили на фініші. Це були дуже великі моральні та фізичні затрати... й дуже велике полегшення, що підгинало коліна... ВАХ!!!

БАХ! РОМАШКА!

lara, gs, overall, saalbach, 24

swissskiteam

Знов ж про вік. Ларі майже 33, 8 років назад вона здобула перший ВКГ у віці майже 25. 32 роки і сотні днів — найкращий сезон в кар'єрі. Другий Великий Глобус. Федеріка Бриньоне, якій виповниться 34 роки на День взяття Бастилії, розділала під молотий горіх дівчину на 11 років молодшу. Брава, Еліс, АЛЕ ФЕДЕ!!! Бравіссіма!!!

Цікаво, що вперше з середини грудня, Лара не потрапила до 6-ки. Це дуже вражає, і цей потужний виступ на протязі трьох місяців і сформував, збудував вишуканий постамент для Великого Кришталевого Глобуса. Перерахуємо, ібо дуже приємно: 1, 1, 5, 2, 3, 13, 11, DNF, 6, 2, 3, 6, 1, 6, 2, 5, 1, 1, 1, 1, 3, 6, 1, 2, 3, 10...

lara, gs, overall, saalbach, 24

gepapictures

Лара: Я дуже пишаюсь цим здобутком. Я намагалася йти розумно сьогодні, бо зазвичай я не вельми швидка на таких м'яких снігах, тому я по-справжньому щаслива, оскільки гігантський слалом завжди був дуже важливий для мене.

lara & federica

До речі, чому я дуже ціную «живі» презентації стартових номерів перед гонкою? Тому що можна доволі впевнено оцінити фізичний та психологічний (настрійний, для початку) стан суперниць. Як ви думаєте, хто з цих двох леді атакував, а хто захищався. Кому було в кайф, а кого підковбашувало? У Лари один з показників її [комплексного] стану — це зубастість.. Ну й, подивіться на кінестетику, мову тіла: широка, розслаблена, всеохоплювальна постава Феде та зажата, заклякла, нерухома, напружена Лара... Лара скрутила цей біб, сховала пальці, Феде розправила та надійно, але легко, вхопила за верхи. Усією п'ятірнею x2..

Поки Лара, осторонь практично від гонки, вирішувала свої питання, я мав змогу порадіти за згадану нижче Штефані Бруннер, в неї, звичайно, бували певні підйоми на другій спробі, але в шістку вона не потрапляла з 20 року. А четверте місце — як сьогодні — це аж 18 рік, найкращий в її кар'єрі (але не сезон 18—19, бо в січні все перекреслила складна травма...). Дуже приємно. Зокрема, що міжсезонка піде в неї в доброму настрої, я сподіваюся. І вона стала найкращою австрійкою. А це вже свято, крутіше, ніж усілякі глобуси-шмобуси.

ragnhild, saalbach, gs, siste storslalaam

alpineteamnorway

Ну і, власне, Рангіль. 8 місце. Як там ще буде зі швидкісними гонками, хто зна, бо прогнозують дощі та хорошу природну весняну температуру... Тому, якщо це її фінальний фініш, гх, то це, беззаперечно, солідна крапка.

Гізін і Раст щасливо потрапили до очок. А ось Зринка Лютич розстроїлась після напрочуд прикрого [але звичного] учорашнього сходу. От якби вона могла стабільно доходити до фінішів, зберігши точність та швидкість, їй притаманні: це вже зараз становило би потужний натиск у боротьбі за загальний залік. Будемо сподіватись, що вона виросте з дитячих хвороб. Як і Ей Джей Харт. В будь-якому випадку, через кілька років саме вони будуть вирішувати долю кубків... Покоління проходить і покоління приходить, а гірські лижі перебувають вовіки.

lara, gs, overall, saalbach, 24

swissskiteam

Ну, право слово, офіційний акк федерації гірських лиж Вануату Швейцарії знімає унікальні яскраві моменти в якості, яка, навіть в рік дебюту Ларці на кубкові світу, вже вважалася недостатньою. Можна тільки угадувати (знаючи напевне), що на Ларі надіто її улюблений смугастий підкомбез. [Хоча (зрідка) за допомогою скриптів можна вицарапати ось тааку заглушку відео].

Брава, Ларетта, брррраваааааа!!!!

І треба, обов'язково треба зауважити, що Лара в численних інтерв'ю підкреслила, що це не просто глобус, важливий сам по собі, а що вона все спортивне життя мріяла ходити гігант так, щоб вигравати цей залік. О! Ніколи не пізно втілювати мрії.

gs cup, saalbach, 24

fisalpine

Кхгххх.. Ні, все в порядку — ніхто не щасливий, як і годиться у людей. Подивіться-но на цих чудових леді. Кожну щось вкушає.

Моё

17.III.2024 00:27

8 sl гло

mikaelashiffrin

Мікаела може розслабитися. Чудернацький сезон завершено. Не без трофеїв, 9 перемог і один глобус, зате який. Восьмий слаломний. Це повторення рекорду Стенмарка та Линдзі Вонн (тільки у ЛВ 8 шт. у шв. спускові, чого так прагне наша дорога Софія Г. за усяку ціну..).

Але цей жест... Якщо ви бували в Києві у 80-ті роки, на Соцгороді, особливо, ви могли відвідувати кафе «Струмок» (воно й досі існує), там можна було поїсти морозива, там можна було поїсти пирозива, випити кави по-східному чи соку в асортименті з трилітрової банки, але на додачу там існувала доволі інтелігентна наливайка. І досить часто ваш покірний спостерігав, поглинаючи пломбір з вазочки, як у «Струмок» ввалювався колоритний чолов'яга з гривою сивих волос, простягав кулак, відтягуючи мізинець та великий палець, і зичним басом вигукував: «Маня, моё!» І стрілою нісся в бік затемненої зали у глибині закладу. Мені дуже було цікаво, що цей код означає, й я, якось, коли він в черговий раз виходив на свіже повітря, спитав: «Дяденька, а что значит 'твоё'?» І дяденька відповів: «Сто пятьдесят и пирожок».

Слалом

16.III.2024 17:05

97 перемога Мікаели

usskiteam

Ну ось, кубкосвітський слалом 23/24 скінчився, як йому і положено, безумовною перемогою сієї Birthday Girl. 29-річна Мікаела Шиффрін одержує 97-му перемогу (60-ту тільки в слаломі!) та здобуває 8-й малий слаломний глобус. Ліна Дюрр, без особливого враження, все-таки в останню мить (дякуючи суперницям, що не впоралися з трасою) обійшла Петру Влгову та посіла 2-ге місце в слаломному заліку. Ну. Що ще сказати?

Спеціалістка виключно слалому (та я від цих сп-ток не чекаю більше ніяких чудес), Свенн Ларссон програла другу спробу Шиффрін і, навіть, Міні Голтманн, яка видала чудовий заїзд та радісно завершила черезсмужний сезон в цій дисципліні.

Вітаю також з відмінним здобутком словенку Нею Дворник (4), яка відборолася на 100500 балів та підтримала команду, що в цьому сезоні не блищить. Ана Буцик навіть не потрапила до фіналу! Андрея Слокар дуже, дуже трудно повертається після травми. Про що я й казав нижче (процес цей не в кожного легкий та неспинний). Ілка Штухец тримається ближче до тіні. ... Ну і, раз вже, треба згадати колишню велику надію Словенії Мету Хроват, яка остаточно завершила кар'єру, навіть не спробувавши жодного разу позмагатися (але там цілий товарняк різноманітних психологічних проблем, дуже шкода). Певна криза?

Словенія, наряду з Польщею, Хорватією, Чехією, Словаччиною, Боснією та Латвією нині (з появою Дженні Д'єрмане), являють для мене, якщо не спортивний, то душевний інтерес. Хоча словенки, натурально, потенційно топова команда. Хоч і без Тіни Мазе вже майже декаду виступають. Може, це була лише довга інерція? В Неї є шанс дане нахабне твердження спростувати в наступних сезонах.

Марко Одерматт сьогодні на гіганті примудрився не зробити рекорд! 10 з 10 цього сезону та 14 (чи скіки там) підряд гігантів не вийшло. Черговий виграш кубкового значення ніякого не ніс, але неприємненько було пану. А ми, цей, не дочекалися. Що ще ждати від домінаторів, окрім, оба-нааааа, рекордів? Нащо вони тоді потрібні — без них? От Мікаела молодцем, тобто — дівицею. Треба хвалити по заслугах. Ski like а Girl — це неймовірно круто.

І що тепер? В хрітері Мікаела чітко окреслила, що вона завтра не вийде на гігант (й слалом буде останнім стартом сезону для неї). А також, напевне, не буде приймати участь в швидкісних дисциплінах, якщо такі відбудуться (бо вже сьогодні відзначалося 8—10 градусів «у тіні», і «короткі» технічні траси пливли, будемо відверті..). Тож, боротьба буде точитися лише між Ларою Гут і Феде Бриньоне за великий глобус, та Ларою Гут і Феде Бриньоне за малі... плюс прекрасні австрійки Конні та Штефі. Математика.

wc24 wc24 gs wc24 sg wc24 dh

В загальному заліку різниця між Ларою та Федерікою складає 282 очки, при 300 у розіграші. Ларі достатньо зайняти одне 13 місце в будь-якій дисципліні, що дасть 20 очок. За умови, що Феде виграє всі три гонки.

В гіганті Ларі, за умови перемоги Феде, достатньо попасти в очкову зону, тобто зайняти 15 місце. Це 16 очок, хоча достатньо було б і шістьох.

Суперджі. Лара лідирує над Корнелією Хюттер з різницею в 69 очок. Над Феде — 74 очки. Штефі поза гонитвою за глобусом. Тут Ларі вже треба займати не менш ніж друге місце, за умови перемоги тієї чи іншої суперниці.

Спуск. Така сама картина і тут. Ларі треба 2-ге (чи перемога, що зніме усі питання)). Суперниці: Штефані Венір (–68 очок) та Корнелія Хюттер (–74 очки). Теоретично, Жасмін ще могла б поборотися, але — см. нижче. Федеріка не набрала достатньо очок.

Звичайно, ф валнєніі я абщіталса.
Для глобуса в DH Ларці достатньо 7-го місця [36 очок],
для SG навіть 8-го... [32]

Якщо гонки не відбудуться, все залишиться, як є. Подобається се комусь, чи ні. Такова селяві.