Дує

22.XII.2024 16:20

дує вітер вельми в горах

Due to unstable and unfavourable weather conditions, today’s women’s Super G has been cancelled. Це вже третя гонка жіночого календаря, яку здуло. Нічого не міняється, ніякого перегляду існуючої політики організації календаря, ніяких альтернатив та оперативних підмін. Жодного =плаваючого= графіка, згідно якого можна варіювати місце та час проведення гонок. 300 балів вилетіли у трубу. Коли ще знайдуть (чи взагалі) заміну. А попереду залізні строки чемпіонату світу.

уф

Вчора Ларця помітно помилилася на віражі перед фінішем, на чому втратила сотих 20—40, чого би вистачило для першого місця (як ми бачили, але це невдячне теревеньство: хто знає, як було б, якщо було б.. Однак.). Я певен, висновки у Тім Гут зробили. Але реванш не відбувся. А наступна гонка, після вже Різдва — це гігант у Земмерингові. Що у Лари із гігантом, ми поки що не знаємо. Було дуже скромно на початку грудня, не кажучи вже про кінець жовтня.

Тайокарнийбобер.. Мені дійсно потрібна була сьогодні ця гонка, хто б їїї не виграв...

Між тим, в чоловічому кубкові все прекрасно. Пан Одерматтт одержав сьогодні 41-шу перемогу, обійшовши того самого пана Цурбріґґена, якого у минулому сезоні так вишукано обійшла Ларця. Я й тоді хотів сказати (чи говорив?) — ось хто не добрав здобутків, полишивши кубок світу заради соковитого готельного бізнесу та решти швайцарських смаколиків у віці лише 27 років. Якщо пан Одермат (якому зараз 27) буде здоровий (хто може загадувати?), враховуючи нинішню геронтологічну тенденцію — слід чекати дуже значних рекордів. Ця зачарована сотня Мікаели вже не здається особливо віддаленою туманністю. Це щось таке, що доступно потужним, молодим та впевненим у собі громадянам. А може й не дуже молодим... еее... гх..

Великоліпна Вісімка

21.XII.2024 14:00

гут і хюттер

swissskiteam

Хтів назвати сьогоднішній доробок «Таємниці мадам Вонн», але подумав, ну її в лазню. По-перше, і так забагато розголосу, лента потонула у цій мадам повністю, а це неповага до чергового досягнення Корнелії Хюттер, наприклад. 8-ма перемога, між іншим, 2-га впродовж тижня! По-друге, мабуть ще зарано, бо це не Гіршер, вонно краще може вийти, ніж 14-те місце. Що поробиш. Пф, якщо вже.. даймони повернули ЛВ, пліззз, заради рівноваги, поверніть мені Тіну Мазе!!! Аааааа.... По-третє, хто пам'ятає той савєццкій блокбастер? А я його бачив у кінотеатрі. Бачте.

Та, заради якої я взагалі дивлюсь гірські лижі — ЛГБ — знову високо, але знову чогось не вистачило. Ларця помітно відстала на нижній частині траси. Й... А так би жодного сумніву. 18 цих сотих, це півтори маленькі купини.. і... [Ага, вони вже пишуть «knapp dahinter», пха..].. А толку про це балакати. Завтра ще є шанс.

Софія Годжа, як і Лара: три старти — три п'єдестали, але ми розуміємо, як багато важить перемога, особливо на такому рівні, коли ці подіуми рахуються майже на сотню. Камон, Ларце! КАМОН!

А італійки взагалі щось страшне виробляють. 3, 4, 5, 6, 11, 13.

Мадам Вонн, з першого заходу, обіграла таких знаних і молодих (тут усі тепер дітсадочковки) спеціалісток, як то: Мішель Гізін, Кайса Лі, Ілка Штухец, Рікарда Хазер, Штефані Венір (яка дивує браком форми чи натхнення?) тощо. Підстібне вона їх на боротьбу, чи се буде як у сиву давнину, коли ніхто нікуди не йшов, а колобродила тільки Вонн Вонн Вонннн... Ну що, мадам, ідемо на 100? Хто раніше? (Не чекайте від мене об'єктивності в цьому, раптом посталому питанні)).

подіум перший, санкт-моріц, 2024

fisalpine

Мабуть, сьогодні трохи прохолодно у Ст.-Мориці. І Ларця наділа знайому напівшапочку — але без =Рагузи=. Я на днях зауважив, що є й перевага у обезспонсорованому житті: не треба постійно таскатися у шапцях цих, модно нині колхізних, особливо...

2 місце, ларця, інста

Ну ось, помірна зубастість, треба працювати.

goggia

fisalpine

О, ну це Софі :Р. Правильно, не треба робити курку, треба робити коте.

коте і годжа

Прогрес

15.XII.2024 23:20

софія годжа, перемога

fisalpine

ВАХ! Але, знаєте, я, якось, й не сумнівався, що Софія піде на усі гроші. Той учорашній акуратний спуск був лише пробою пера. Не гусячого, а того самого — гостро заточеного, з рукояткою льогкою, трьохцвєтною, наборрррною. І це перекреслило усі мої сподівання на зміни софійськой філософії. Сьогодні вона була на (звичній, надтонкій) грані падіння, але... якщо б вона цього не зробила, вона б не перемогла. Ніхто не може так, як Софія Анна Вітторія Годжа залишати башню на старті — та чекати у червоному кріслі, поки хтось з персоналу спустить її на фініш, окільними безпечними стежками.

Але якого банана я бухчу (вона доросла людина й має розпоряджатися собою — як бажає), це було фантастично! Це було ДИВО—ВИЖНО, ми бачимо дива дивні тут і зараз.

lara Gut, second

fisalpine

Лара може занести собі цей вікенд у актив. Обидва заїзди були на дуже високому рівні, але є поле для зростання, простір для виправлення помилок і заточування власних інструментаріїв. І без того, ми, скромно понурившись, спостерігали 91 й 92 подіум швейцарської королеви. Ну і 198 десяток на кубкові світу — це непогана штуковина, так? Але я сам дуже чекаю, коли Лара вийде на крейсерську швидкість. Стабільну і непохитну. Все для цього є. Я так думаю.

lara, audi

audischweiz

2024.12.17, 12:35 О, бачте, співзвучне (і прекрасне) сталося в лєнтах. Це виявилась просто реклама Ауді-Швайц. І я вже не знаю, це надія на нового (можливо й гідного, але може, там, Феррарі було б краще) спінсора, чи просто командні зобов'язання? Енівей, спасибі за Лару у надцивільному. Хоча там якість відео, на жаль, не відповідає вимогам. Але Лара, як завжди, виглядає царственою особою. Якщо б вона перенесла, на постійній основі, ці відчуття (самовідчуття) й на траси кубка світу, усім місця було б мало. А так — вона дуже вибаглива до себе, стримана й скромна спортсменка. Це викликає повагу й виділяє її на фоні багатьох інших атлетів. Але часто не дозволяє їй працювати виключно на самовпевненості, коли іншого нема.

прекрасна Лара

З іншого боку, саме її особистість (така, як вона є насправді, така, як вона спостерігається поза межами різноманітних постановочних матеріалів, в реальності спусків та підйомів) й приваблює мене, і ставить Лару на перше місце в моєму вболівальницькому серці. І це дуже добре, що хтось мене міцно тримає в такому тонусі, хоча відстані зараз й здаються метагалактичними.. між нашими планетами.

Перше влучання

14.XII.2024 23:50

подіум

fisalpine

О, які прекрасні дами в нас сьогодні на п'єдесталі!

Ну. В принципові, я скажу таке, що ☆*:.。.彡☆Годжийське Диво彡☆.。.:*☆ все ще існує. Неймовірна здатність відновлюватися після важкої травми. Відновитися (фізично та ментально) — і майже виграти з першого заходу. 16 сотих... Це, практично, на вагу золота. Брава, Софі! Корнелія Хюттер не відклала в той самий запилений довгий ящик своїх претензій на другий глобус у швидкісному спускові. Ну а Лара провела цей даунхильний, гхм, квадрупляник на доволі високому рівні. Потужно вигравши одне тренування й таки зберігши подіумне місце у змаганнях, хоча були побоювання. Конкуренція вийшла напрочуд жвавою. І це добре!

Звичайно, я помилився щодо «дебюту» Бівер Кріка. Це сором для такого мегаспеціяліста, як ваш покірний, тим більше, що минулого разу — 11 років тому — саме Лара виграла дві гонки — спуск та суперджі. Але забагато інших подій кінця листопада 2013 затьмарили ці спогади в мене. Що вже й казати...

gut lara

Тоді Ларця святкувала ось так. Тоді в неї були ліжі Россіньйоль й шлемний спонсор — та сама втрачена (після 12-ти років!) шоколадна Рагуза. Хм. А зараз, як бачимо — дзусь. Що мене досі дивує. Бо крутих фірм у різних сферах одного лише високоточного та наукомісткого виробництва — хоч у фондю розплавляй на усю Швайцарію і прилеглі території з акваторіями... Не кажучи вже про інше невичерпне $$$. Тю.

без спонсора

swissskiteam

Хто питав мене про =-значення-= цього ларциного шолому? Ну давайте зараз, бо ніхто не мішає. По-перше, це не крижинка (хоча, звичайно, задумана була саме вона), це заточена метальна зірочка с однім ізумрудним глазком з єдиним промінцем зі спецметалу. Цей =спецметал= чомусь нагадав мені набір свердлів, який свого (давнього) часу був у мого діда. То була цінна й функціональна річ — із побєдітовими наконечниками, золотавого такого кольору. Побєдіт — це якийсь там надтвердий сплав, що значно допомагав буравити усілякі надміцні матеріали. Чи щось таке, я не дуже на цьому знаюся. Про що нам каже цей символ? Що Лара вважає себе бійцем, який продирається крізь найрізноманітніші перепони (що є насправді), але оцінює свої спроможності дуже скромно, як 1/8 (а ось це вже не відповідає дійсності, особливо після минулого сезону, й треба було б пофарбувати хоча б ще парочку...). По-друге, ця зірочка блукала по цьому шоломові дуже довго (то закочуючись, то спадаючи на бік), поки не зайняла напередодні минулого сезону полюс. Бо Лара знайшла рівновагу. І це було помітно неозброєним оком.

Зараз, з втратою спонсора, зірка ця знову перемістилася — нижче. Рівновага похитнулася. Чому?! Після переможного сезону, після всіх цих рекордів і здобутків... Це все ще проблема власної недооцінки. Коли щось зроблене на вищому рівні здається фантастичним й неповторним (і сильно навантажує ментально-психологічне, що відбивається на фізичному). Але — дорогоцінна Ларо, невже 16 років на п'єдестальному рівні кубків, чемпіонатів і олімпіад дозволяють хоча б на мить сумніватися у власній обдарованості та силі, бойовому духові і неухильній спроможності — раз у раз майстерно й блискавично злітати на найскладніші вершини, пробивати наймасивніші перешкоди?! Успішно. Й красиво, до того ж.

Й ось треба було ковбаситись (зараз підрахуємо..) з кінця березня до середини грудня, щоб знову довести — що все у нормі, треба тільки розслабитись та отримувати задоволення, попутно зрізаючи золотаві яблучка та інші фрукти...

Подивіться тільки-но на великоліпну Корнелію Хюттер: як здобуття кришталевого глобуса надихнуло її і піднесло! Це зовсім інша особистість зараз. Вона еволюціонувала, вона скористалася своїм успіхом для покращення. Вона рішуча, налаштована, але впевнена у собі. Брава!

iamsofiagoggia

Так-так — Навіть зламаний не відступає!

Хочу зауважити, що мені здалося: Софія пройшла дистанцію більш зібрано і чітко, ніж у минулому (навіть переможному) це робила. Якщо б в г. л. були суддівські бали за «естетичність», зазвичай набрати високі оцінки їй би не вдавалося. Ця замкненокольна постійнозатравмовуюча хрінь її (нарешті) пройняла. Ця травма, яка погрожувала завершити її кар'єру, таки заставила Софію замислитись і — переосмислити щось. Я сподіваюся...

Vabank

11.XII.2024 10:00

lara gut

Пф... Рука не підіймається видалити записи минулосезонної Кортини. Це був ключовий момент, ці три гонки, на яких Лара остаточно вийшла на Глобусний Шлях. Хоча й до цього було чого передивлятися. Зьольден із Кіллінгтоном, Альтенмаркт і величезне асорті призових... Ну так, коли [сильно] не чекаєш, щось якось раптом й получається. Коли ждеш цельноє лєто — воно вислизає, як дрібна кілечка крізь пальці...

Але маємо найближчий календар. Отакезний, швидкісний, ба більше — суперджішний.

найближчий календар

Як казав пан Квінто, щойно відкривши сейф крамеровської банки — Пакуйчє [пані Ларо].

kwinto

— Як пан то зробів? — Тшеба биво уважач.

Val

03.XII.2024 04:20

валері

alpinecanada

Якщо вже згадувати про -=камбеки=-, обов'язково привітаю Валері Греньє. 10 місце на кіллінгтонському гігантові — це дуже й дуже добре. Велика шана канадським хірургам, які якісно зібрали її коліно (та австрійським, за плече зібране..), а також фізіотерапевтам та тренерам. Й, насамперед, Валері, яка не здалася і зібрала сама себе. Брава!

Так. Чекаємо, що покаже Бівер Крік щодо кондицій Софії Годжи. Чув, вона казала, що «проблеми з ногою вже не є». А чи залишилася проблема із головою? Вибачайте, але це наболіле...

Хто там в нас ще? Ніна Ортліб збиралася повертатися? Корінн Сутер, Жасмін Флюрі, Ана Хелен, Елена Куртоні. ..О, май... Багацько сподівань на краще. Хай вони збудуться.

ЛВ. Окей, окей, якщо винести за дужки усе, що накоптилося в мене до неї... Давайте так. Якщо 40-річній жінці (ще й з металевим коліном) нічого більше робити у житті, аніж сперечатися із 20-річними дівчатами за 700 ойро та спокушати 30-річних затриматись в цьому довбаному циркові на невизначений термін — бо (жабка каже) =сама мати усіх лиж приперлася взад та грозиться відібрати усі гроші=.. Це... це сумно — й аж ніяк не захоплююче. Я припускаю, що вона зможе щось показати. Мастерство нє прапьйош. Але, по-перше, це небезпечно: якщо вона з цим коліном грохнеться десь у Кортині чи Гарміші (як грохалася останні роки перед першим пенсіоном, бо не вистачало вже сил та =миттєвості=), це може означати дуже багато проблем, про які й згадувати не хочеться. По-друге, якого біса мультимільйонерша буде відбирати ті самі кілька нещасних тисяч франків у дівчат, яким треба заробляти, потрапляючи у ці тридцятки, яким треба виховуватись на справжніх гідних прикладах: чому вона навчить їх своїм звичайним позерством та арогантством, не кажучи вже про ось це: чхання на власну безпеку та життя.?. Коли, навпаки, все більше і більше треба приділяти цьому уваги... Бо страшне діється на трасах навколо Кубка цього гребучого!

Ой, чогось мені пригадався камбек Армстронга. Нічого хорошого з цього не вийшло. Ані для нього, ані для спорту. Чистіше велоспорт не став, а ось цистерни зі старим гівном прорвало — й усіх заляпало. Й, що найцікавіше, всім пофіг.

Ьо.

Пардон, Валері, не хтів я цього розводити тут при тобі. Так вийшло вже...

2024.12.03, 13:16 Ну, ось, приїхали. Підтвердились чутки, що пан Хіршер (чи Гіршер?) травмувався, на свою цю (дупу чи голову?)... Непереможний авст... голл... хто він там?.. отримав (вперше?) розвив зв'язок коліна й завершив сезон, так і не продемонструвавши нічого суттєвого, окрім невиразного гіганта та нульового слалому. Це просто ганьба, він зганьбив сам себе. І навіщо? Навіщо, заради цих авторських лиж, котрі нікому не потрібні, коли є Хед, Атомік та інші марки переможців? А Хіршер став переможеним. І так це буде записано в аннали гірськолижного спорту. Йошкін мох.

Власне, хто чого чекав? Старий дід, лежав собі на печі у шезлонгові, почивав на лаврах, тіло вже не те, ноги не ті. Одне діло, постійно держати себе в тонусі, тренуватись, виступати, зовсім інше — раптом прокинутись та захотіти дев'ятий ВКГ і прочіє ніштякі. По-легкому не вийшло. Воно тільки здається, що так просто й ненав'язливо можна повернутися — і не відчувати різниці. Воно так не бува. Ніколи.

Я, власне, з точки зору гуманізму, сподіваюся, що Линдзі Вонн одумається, повернеться на пляжі та партіз й не доведе себе до подібного (добре б не гіршого) цугундера. Голий шпок, на кой??, живіть та радійте, дурні...

Растішка

02.XII.2024 13:20

killington, sl

fisalpine

Уф. Сколь нє радостєнъ був би учорашній слаломний день (для певних команд, в першу чергу на букви .Ш.), такі чудесні феєрії стають можливими (в дану епоху) тільки за (сумної) відсутності Мікаели Шиффрін та Петри Влгової. Якщо б Міка позавчора хоча б на 3,5 мікроно-терції пройшла надійніше, ми б, досить резонно, спостерігали 100-ту та, без усіляких сумнівів, 101-шу перемогу американської діви. А зараз ми (я маю на увазі — більшість поціновувачів гірських лиж, так?) переживаємо за здоров'я пані Шиффрін та гадки не маємо, коли вона зможе знову вигравати. Може завтра, може навесні? Як торік. ..Тобто, що я кажу?, всі ці пригоди сталися з Найвеличнішою Чемпіонкою в межах усього лише 10 місяців поточного року. Більше — ніж за 10 років попередньої кар'єри.

На тлі обов'язкового введення так званих =подушок безпеки= у швидкісному пулі, про які я вже якось викладав свої спостереження (з наріканнями та сумнівами), постало ще одне питання безпеки на трасі. Тому що: окрім забиття правої частини тіла, Мікаела отримала колоту рану «абдомінальної області» (тобто, району живота), й, в перші хвилини після падіння, вона, як кажуть, побоювалась пошкоджень внутрішніх органів. Що саме це спричинило? Екіпіровка спортсменки, матеріали на трасі — рейки загорож, сіток, прапорців, що там ще??

...Чи безпека на «відчепись», коли чиновники волюнтаристським рішенням вводять як панацею від усього продавлені певними фірмами-виробниками неоднозначні засоби, може нині існувати, коли ми спостерігаємо позамежні швидкості на фоні позамежних ажіотажів (та солідних гонорарів, на додаток), що призводять до дуже сумних наслідків і, навіть, трагедій...?????? Чи є безпека тільки матеріальною частиною дії? Може, значною мірою — це ментальна проблема, й працювати треба комплексно, провідну увагу приділяючи роботі не тільки назовні, але й усередині голови спортсменів?..

швайцарки

swissskiteam

Але. Чого це я розійшовся? Знов ж таки, якщо б не швейцарський карнавал, я б і не подумав щось шкрябати. Але я дуже полюбляю Венді — й вона мене учора дуже порадувала. Солідне та швидке повернення вона демонструє. Я так думаю. Треба ловити момент (це стосується усіх слаломних панянок). Поки є можливість зачепити перемогу. Шиффрін — це одна справа, але на черзі повернення Петри. Якщо вона себе буде почувати хоча б на 70%... ууу...

Ну і, звичайно, Каміль Раст, яка в цьому сезоні буквально розквітла. Три подіуми підряд у двох дисциплінах й перша перемога на Кубкові Світу (+ лідерство загального заліку!). В стилі Лари, відсутньої як конкурентка, Гут. Подивимось, як воно буде, тому що Швейцарії потужна зміна конче потрібна. Бо Лара й, навіть, Венді вважаються вже ветеранками, і, мабуть, Міланська олімпіада буде рубежем для багатьох зірок першої половини 90-х років народження.

Цікаво, що Каміль у своєму інтерв'ю наголосила, що вона перестала ганятися влітку на маунтинбайкерських перегонах... ййййй зосередилась на гірськолижних тренуваннях. На тій самій «літній базі», яка так багато важить взимку, як виявляється. Дивина та й годі! Хто б міг подумати, що таке спрацює!?!?

Маємо тепер перерву — внаслідок відміни двох монт-трембланських гігантів (які так чудово дебютували у минулому році). А потім дебют жіночого Бівера... Ну і — казкове повернення Л. Вонн. Уф, як то кажуть: зовсім з гірськолижного спорту роблять «петрушку». ..Дайош Тіну Мазе та Марію Нехофль-Ріш!!!.

.....Й одного Хіршера вже занадто, а тут таке...

Déjà vu...

01.XII.2024 11:20

crash shiffrin

Це вже було. Тільки у дзеркальному відображенні. 20 січня, Ясна, Словаччина, слалом-гігант. Велика чемпіонка на очах рідної публіки, родичів та друзів сходить з дистанції та безконтрольно й неупинно прямує у сітки... Петра Влгова, падає й не може підвестись після падіння, її вивозять на рятувальних санях униз. Все повторилося з дуже відразливою точністю (тільки у лівий бік схилу): 30 листопада, Кіллінгтон, Сполучені Штати, слалом-гігант. Мікаела Шиффрін, від 100-ї перемоги яку відділяли лічені сотні метрів, не справляється з трасою, летить шкереберть у сітки, її вивозять зі схилу на санях, прямуючи до шпиталю рідного краю. Абсолютна точність.

Що ще? Фортуна ще раз специфічно посміхнулася. П'ята перемога Сари Гектор сталася 20-го січня, шоста перемога — 30 листопада 2024 року. Ну й як приправка, аналогічно невиразний виступ Лари Ґут. Та виліт з траси Федеріки Бриньйоне... Одне слово — дежавю.

Я не збирався нічого писати. Я не мав можливості дивитись гонку (як власне й усі гонки початку цього сезону). Але я (звичайно) слідкував по фіду, а потім у лентові бачив уривчасті повідомлення схвильованої публіки про =неесті креешш= Мікаели. І, в принципі, тільки зараз завантажив відеозапис її падіння. Дійсно, якщо все обійшлося (як вони кажуть), це диво. Але (і це дуже правильно) Мікаела не вийде на старт спецслалому. Й... мрія про 100-ту перемогу на рідній землі, до якої все так прекрасно йшло, так гарно складалися цифри та вставали зірки... Мрія ця не збудеться. Чи це важливо? Хто його зна... Боюся, що саме ця гіпербажана подія й послужила причиною певного нервового напруження Мікаели, яке відбилося на точності проходження технічної траси. Забагато навколишнього хайпу? Й низка причин внутрішніх, які нікуди не поділися від череватої на чудесатість Кортини д'А. Незважаючи на перемоги та публічну «оллрайтність». Яка здається дещо вимушеною.

До речі, компонуючи зараз сю писанину, відправив =до архіву= 100-ту (Карл Третій!) сторінку цього самописного бло. Ха...

Ну, а сезон починається напрочуд протилежно, ніж минулий. Лара, замість яскравого старту, гхм, на крилах тріумфу, прийнялася товкти якісь незрозумілі води, втратила нашлемного спонсора, отримала ушкодження коліна, підчепила якусь інфекцію, не набрала форму... І виглядає на цьому фоні саме так, як на фіналі у Заальбахові, коли тільки величезна інерція геніального сезону врятувала її від глобусних поразок.. Як це можливо, вигравши усе, не скористатися цим для росту й поліпшення — якого завгодно?!. Д'ох...